Jazyk lásky

Rád se s vámi podělím o zkušenost se zjišťováním mého jazyka lásky.. 

Dle knihy "Pět jazků lásky" od autora Greye Chapmana, máme celkem 5 jazyků lásky. Patří sem jazyk 1)doteků, 2)slova ujištění, 3)dary, 4)skutky a služby (činy), a na konec 5)pozornost. Kdo neví s stále tápe, tak vám doporučuji si knihu pořídit. V knize je tato problematika dost dobře popsána, a myslím, že by se do každého letitého páru docela hodila. Nebudu se již více zdržovat popisem knihy a nabídnu vám své krátké zamyšlení. Takže můžu začít...

 

Prvním jazykem lásky je jazyk darů a prezentů. Darů zejména těch od srdce si velice moc vážím. Ale musím docela snadno uznat, že se bez nich snadno obejdu. A často si věci raději kupuji sám, protože se málo kdy někdo trefí do mého vkusu. Takže tento jazyk můžu vyloučit. Uklizenýho bytu a umytého auta.. tak této námahy si taky cenním, ale obejdu se bez toho docela hravě. Takže ani tento jazyk to nebude, a jdeme do užšího kola výběru :). Vlídná slova..kdo by je neměl rád? Stejně tak bolí škaredá slova. Mám rád vlídné slovo, slova lásky a pokory, ale myslím, že bych dokázal žít velice radostně s němou tváří, která neumí ani psát. Takže ani tento jazyk nebude můj.

Jdeme do finále...Pak tu máme doteky. Jsem mazlivý člověk, rád se dotýkám, objímám, miluji společný sex. Vůní partnerčinýho těla, a její hebkost spolu s jejími dotyky, nebo pohlazením a taky drážděním..., asi se zblázním jen u toho psaní. Opravdu to miluji. Ale musím si přiznat, že polibek každý den, nebo hlazení v častější míře, taky pokaždé nemusím... Takže jak to vypadá, jsem asi v cíli!

 

Miluji vlídná slova, protože mi dělá dobře pocit, že o mne někdo jeví zájem. Když dostanu dar, tak jsem za něj vděčný, protože si na mne někdo vzpoměl. Nejsem teda někomu lhostejný  a to je úžasný projev pozornosti :). Rád se bavím mezi dobrými lidmi. S partnerkou nepotřebuji TV nebo kino. Nejraději jsem, když jsme spolu třeba venku a jen se vnímáme. U toho si povídáme, a já vnímám její tón těla, nebo jak se zrovna tváří, jak jí jiskří oči.. Rád vzpomínám na společné procházky, návštěvy kulturních akcí, nebo společné probouzení a usínání. Rád dělám s partnerkou věci, činnosti, nebo různé práce, protože vím, že můžeme v této chvíli sdílet stejné pocity. I sex miluji nejvíc tehdy, když mi partnerka věnuje to, po čem toužím a dává mi tak nejvíce projevu pozornosti. 

Je to její společnost a její projev pozornost o mne. Když to shrnu, tak nejvíc miluji, když se mnou parnerka sdílí svůj čas. Vrátím jí to vždy, kdy to bude třeba a kdy to budu cítit, formou jakou bude pro změnu ona potřebovat.